Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o PID

Autor POMAJZLOVÁ Jaroslava
Předmět Žádost o PID
Dotaz Dobrý den,je mi 46 let, v roce 2003 jsem prodělala operaci pateře kvůli vzhřezlé plotýnce. 1 rok jsem byla v PN a od roku 2004 jsem v ID. Nyní po vzniku tří stupňů invalidity mám od května 2011 2.stupeń. Tato poslední posudková komise se konala bez mé účasti a můj zdrav.stav posuzoval lékař, který mně nikdy neviděl. Přestěhovala jsem se do jiného okresu, dříve jsem k posudkové komisi byla zvána osobně. Jsem v evidenci úřadu práce. Prakticky od operace mám bolesti zad,což řeším léky a klidovým režimem. Chtěla jsem se zeptat zda mohu požádat o PID popř. jakým způsobem. Nevím ani kdy budu příště předvolána k další posudkové komisi, to mi posudkový lékař v rozhodnutí o 2.st. invalidity nesdělil. Děkuji za odpověď. J. Pomajzlová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pomajzlová,

požádat o přiznání III. stupně ID můžete na okresní správě sociálního zabezpečení Vašeho trvalého bydliště. Jen upozorňuji, že od 1. 1. 2010 je v platnosti vyhláška č. 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity, kterou došlo ke zpřísnění posudkových kritérií. Píšu Vám to proto, abyste počítala také s tím, že posudková komise Vám může také snížit stupeň ID.

S pozdravem Václav Krása