Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o PID

Autor Jana Silná
Předmět Žádost o PID
Dotaz Dobrý den, mám již několik let ČID z důvodu onemocnění páteře, ledvin a srdce. Jsem po operaci ledvin a srdce, kdy mi byla odebrána část ledviny a voperována umělá chlopeň, tudíž mám medikaci s Warfarinem. Musím dodržovat několik protichůdných diet, při onemocnění ledvin dokonce není možné mne léčit (z důvodu kombinace užívaných léků). Z hlediska lékařky jsem špatně umístitelným pracovníkem, ale z druhé strany mne nechce poslat k lékařské posudkové komisi s tím, že se obává, že můj zdravotní stav není tak závažný, přestože jsem již déle než půl roku na nemocenské. Prosím Vás o radu, zda a jakým způsobem je možné si z vlastní iniciativy zažádat o vyšetření u posudkového lékaře a dále si zažádat o přiznání PID. Ve zprávě z kardiologického oddělení je přímo napsáno - pacient k PID, bohužel moje ošetřující lékařka se k tomuto nehodlá vyjadřovat a stále tvrdí, že můj zdravotní stav není k přiznání PID ani k tomu, aby mne poslala k posudkovému lékaři. Předem Vám děkuji za radu. Jana Silná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Silná,

každý občas si může sám požádat o ID III. stupně. Doporučuji Vám však, abyste měla lékařskou zprávu, která potvrdí Vaší dlouhodobou PN a tato zpráva by také měla obsahovat diagnozu a Váš zdravotní stav. S těmito dokumenty si můžete na OSSZ požádat o ID.

S pozdravem Václav Krása