Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o invalidní důchod pro syna

Autor Eva Dvořáková
Předmět Žádost o invalidní důchod pro syna
Dotaz Vážený pane Kráso ,prosím mohl byste mi poradit jak mám požádat o invalidní důchod pro syna .Bude mu teď v listopadu 18 let je postižený vrozenou vadou zkrácených dolních končetin.Děkuji za odpověď Dvořáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dvořáková,

doporučuji Vám, abyste se co nejdříve dostavila na okresní správu sociálního pojištění příslušné Vašemu bydlišti a požádala o ID pro syna. Vezměte sebou jeho doklady a zdravotní zprávy. Měla byste žádat o důchod pro invaliditu z mládí.

S pozdravem Václav Krása