Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o invalidní důchod a OZZ

Autor Anna
Předmět Žádost o invalidní důchod a OZZ
Dotaz Dobrý den, mám RS EDSS 2,5 a můj zdravotní stav se nyní zhoršil a nelepší se, chci si požádat o ID a OZZ. Zajímalo by mě, jestli se nějak mění podmínky posuzování pro přiznání invalidního důchodu od příštího roku, tak jako u osob zdravotně znevýhodněných ? Bylo mi u OZZ doporučeno podat žádost až v lednu 2014, tak nevím, jestli se žádostí o ID taky počkat. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:


Vážená paní Anno,

podmnky pro přiznání ID se od příštího roku nijak nemění. Pokud Vám však nebude přiznán ID, tak Vám nebude přiznáno OZZ neboť tento institut bývalý ministr Drábek zrušil v rámci své reformy. NRZP ČR usiluje o to, aby byl tento institut obnoven.

S pozdravem

Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.