Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o invalidni důchod

Autor
Předmět žádost o invalidni důchod
Dotaz

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat jesli si mohu požádat o invalidní důchod.Loni jem měla operaci zlomeniny v nohy v kotníku vpravo mám dráty a vlevo jsem měla přetrhané vazy .měla jsem sádru ,rehabylitace. v současné době mám francouské hole ale stale nemohu bey nich chodit ,noha otyká a bolí.marodím5měsíců .děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

pokud máte, vzhledem k nemoci, vážně omezenou schopnost pracovat, tak samozřejmě můžete požádat o ID. Doporučuji Vám se seznámit s § 38 - 42,zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, které  stanoví podmínky pro přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása