Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o invalidní důchod

Autor Vladimíra Vejvarová
Předmět žádost o invalidní důchod
Dotaz Dobrý den pane Krása. Mohla bych Vás poprosit o radu? Jsem již přes rok na nemocenských dávkách a již dvakrát mě prodlužovali nemocenské dávky a po mé druhé operaci ramene mě můj ošetřující lékař doporučil si zažádat o invalidní důchod a to jsem v září také udělala jelikož mi 9.11 tohoto roku končí nemocenské dávky. Dnes mi ze správy sociálního zabezpečení telefonicky sdělili že mě předvolávají před posudkovou komisi na den 20.11 tohoto roku. Já mám ale problém nemocenské dávky mi končí 9.11 a já nevím co si počít v době od zániku nemocenské do doby předvolání před posudkovou komisi. Úřednicí mi v telefonu bylo sděleno že s tím mi neporadí, to je můj problém , měla jsem prý o invalidní důchod zažádat dříve .Ale já nemohla tušit že mě budou opakovaně operovat rameno 17:10.2014 a že nebudu schopná nastoupit k 9.11 .2014 opět do zaměstnání .Prosím je možné mě poradit co mám v tomto případě dělat? Děkuji s pozdravem V. Vejvarová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vejvarová,

pokud jste ještě nevyčerpala 720 dní nemocenských dávek, tak Váš lékař může  požádat ještě o prodloužení podpůrčí doby nemocenské. Určitě byste neměla dávat k 9. 11. 2014 okamžitou výpověď z pracovního poměru, protože byste nebyla sociálně a zdravotně pojištěna. I když Vám bude přiznán invalidní důchod, tak jeho vyřízení trvá minimálně 2-3 měsíce. Tudíž do té doby budete bez prostředků. proto by bylo dobré se dohodnout s lékařem o prodloužení pracovní neschopnosti. Pokud jste již vyčerpala tuto dobu, tak musíte vyčerpat dovolenou. Máte ještě možnost požádat Úřad práce o mimořádnou okamžitou pomoc, která by asi tuto situaci mohla řešit, abyste měla alespoň nějaké prostředky. Na tuto dávku je však nárok pouze, pokud žijete sama a nemáte příjem. Pokud žijete v rodině, tak byste na takovou dávku nárok neměla.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji.