Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o invalidní důchod

Autor Anita
Předmět Žádost o invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdy mohu požádat o invalidní důchod. Jsem 7 měsíců po těžké operaci nádoru sluchového nervu ( vestibulárního schwanomu). Mám těžké závratě a poruchy rovnováhy při kterých zvracím rovněž bolestí od trojklanného  nervu .Špatně slyším na jedno ucho. S těmito zdravotními problémy seod operace potýkám denně. Když podám žádost o ID např. v únoru 2013, úředníci si sami važádají potřebnou lékařskou dokumentaci? Jak dlouho trvá vydaní ID ? Od kdy mi bude ID přiznán ? Do té doby mohu být na neschopence?  

Děkuji za Vaši odpověd Anita

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Anito,

můžete již nyní požádat o ID, protože Vaše postižení bude dlouhodobé. Do doby přiznání ID můžete být v pracovní neschopnosti. Žádost o ID se podává na OSSZ, která si sama vyžádá zdravotní dokumentaci. Důchod by Vám měl být vyplácen od data žádosti, pokud Vám bude přiznán.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.