Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o ID

Autor Lobodová R.
Předmět Žádost o ID
Dotaz

Dobrý den,

prosím o radu, od 2.6.08 jsem v pracovní neschopnosti.U pravidelných kontrol mi lékař vždy řekne,že vzhledem k povaze mého zaměstnání a mé nemoci se obává,že své  zaměstnání nebudu moci vykonávat. Jak mám já postupovat? Žádat o ID sama, nebo ve spolupráci s lékařem? Již nyní, nebo mám vyčkávat, až řekne lékař, nebo uplyne nějaká doba? Velmi děkuji za opdověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lobodová,

invalidní důchod je možné přiznat až po delší době pracovní neschopnosti. Doporučuji Vám zvážit možnost žádosti o invalidní důchod až po 10 měsících pracovní neschopnosti. Bylo by dobré, kdyby Vaši žádost doporučil Váš ošetřující lékař.

Přeji Vám pěkné vánoční svátky a vše dobré v příštím roce.

S pozdravem.

Václav Krása