Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o ID

Autor Monika
Předmět žádost o ID
Dotaz Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co mám dělat. Dne 2.2.2011 jsem na doporučení lékařky z důvodu mého zdravotního stavu podala na OSSZ v Sokolově žádost o ID. Od té doby jsem obdržela dva dopisy, že ještě nemají pro mě termín. Dne 6.5. mi skončila podpůrčí lhůta, ale ještě mi zůstala na štěstí stará dovolená, tak ji čerpám. A tak jsem volala na OSSZ, a tam mi řekli, že mají nařízení, že jim musejí vypomáhat lékaři z jiných okresů, že mojí dokumentaci posílali do Plzně, že pan doktor přijede 23.5., a že když nepůjdu na řadu, mám zavolat. Včera jsem tam volala, a řekli mi, že pan doktor vyřídil deset žádostí, ostatních dvacet tam vrátil doktorce (včetně mojí), ale že paní doktorka nastupuje od pondělí na dva týdny dovolenou, takže mě do konce mé dovolené nestihne vyřídit. Co mám dělat dál? Mé bolesti, můj stav mi nedovoluje se vrátit do zaměstnání. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

doporučuji Vám následující postup. Podat stížnost na odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, Praha 2, a to přímo k rukám ředitele odboru MUDr. Rostislava Čevely. Dále požádejte doktora, aby Vám znova obnovil pracovní neschopnost, kterou byste mohla čerpat až do obnovy ID. Jiného však v této věci nelze dělat.

S pozdravem Václav Krása