Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o ID

Autor Lenka
Předmět Žádost o ID
Dotaz

Dobrý den,  chtěla bych se zeptat, v únoru si jdu žádat na OSSZ o ID.  Chtěla bych věděť / pokud mi bude ID přiznán / od kterého data mi bude důchod vyplacen, od data kdy jsem sama podala žádost, nebo od data, kdy si mě pozvali na pohovor na OSSZ.   A ještě mám jeden dotaz , kdy mi obvodní lékař ukončí PN.  Slyšela jsem, že do 1-ho měsíce od podání žádosti o ID , nebo je to od toho data co si mě pozvou na OSSZ.   A co , když mi ID nepřiznají, mohu být na PN stále dál?         Strašně moc Vám děkuji za odpovědi.     Lenka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

datum přiznání ID je stanoveno na rozhodnutí o přiznání ID. Zpravidla jej stanoví LPK, a to dnem, kdy proběhlo posouzení zdravotního stavu. Někdy však toto datum může být rozdílné. Pracovní neschopnost nemá žádnou souvislost se žádostí o ID. PN by měl lékař ukončit tehdy pokud je paceint vyléčen nebo jeho zdravotní stav stabilizován.

S pozdravem Václav Krása