Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o ID

Autor Věra Korejtková
Předmět Žádost o ID
Dotaz

Dobrý den pane Krása! Pracuji jako zdravotní sestra na plný úvazek. Chtěla bych si zažádat o ČID,neboť mám velké zdravot. potíže. Mám spousu chorob a užívám plno léků, které musím plně hradit. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli bych měla nárok na část. invalid. důchod při plném pracov. úvazku, nebo jedině při polovičním. To mám strach, že mi ale zaměstnavatel třeba neumožní. Můžete mi poradit??? Předem vám děkuji za odpověd.      S pozdravem  Věra Korejtková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Korejtoková,

obávám se, že při pracovním zařazení zdravotní sestry Vám žádný ČID nebude přiznán. Musela byste být delší dobu v pracovní neschopnosti, a protože výkon funkce zdravotní sestry vyžaduje, i podle právních předpisů, bezvadný zdravotní stav,tak se obávám, že byste potom nemohla vykonávat toto zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása