Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o ID

Autor Alena
Předmět žádost o ID
Dotaz

Dobrý den, mám na Vás takový zvláštní dotaz. Od roku 2010 pobírám ID II.stupně a mám 60% invalidity, mám těžkou formu crohnovy choroby s přidruženými onemocněními . V době kdy jsem si žádala o ID mi bylo 29 let a stále jsem studovala a udržovala status studenta a neměla jsem nic odpracované, jen nějaké brigády a výše důchodu mi byla vypočítána na 3152,-Kč několikrát jsem se proti této směšné výši ID odvolávala a žádala o přezkum mého ID a nakonec mi bylo sděleno, že doba studia po 26tém roku mi nebyla započtena z důvodu, že jsem studium přerušovala, ale neukončovala. V roce 2011 jsem nastoupila do zaměstnání a odpracovala 15 měsíců od letošního ledna jsem stále v pracovní neschopnosti, ale jsem zaměstnaná. Chtěla bych se tedy zeptat, zdali je možné nějak zažádat znovu o ID, podat si úplně novou žádost a projít si lékařskými kontrolami a posudky u posudkových lékařů, abych byla posuzována jako pracující a ne jako student a pobírala tak adekvátní částku ke svému stupni invalidity. Předem děkuji za odpověď. Prosím nezveřejňovat. Děkuji Klečková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Klečková,

taková možnost samozřejmě je, ale musela byste se prakticky odhlásit z pobírání ID. Možná by pro Vás bylo snažší požádat o III. stupeň ID. Myslím si, že byste to mohla zkusit a tím by i výpočet byl proveden nově.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.