Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o ČID

Autor Jiřina
Předmět Žádost o ČID
Dotaz Dobrý den, zhruba před rokem mi byl odebrán ČID 1.stupně, z důvodů poklesu mého zdravotního stavu ze 35 na 25%. Mám totální endoprotézu kolenního kloubu, artrózu prvního stupně v kyčlích a ramenech a druhá stupeň v levém koleni. Nyní mi zjistily polymyalgia rheumatica. Chtěla bych se zeptat, jestli bych měla nárok na 1.stupeň ČID? S pozdravem Předem děkují za odpověď Jiřina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jiřino,

doporučuji Vám, abyste si zkusila znovu požádat o přiznání ID s tím, že se zhoršil Váš zdravotní stav od posledního posouzení. je nutné, aby součástí žádosti bylo také stanovisko Vašeho ošetřzujícího lékaře, který by měl konstatovat v jakých oblastech došlo ke zhoršení vašeho zdravotnho stavu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.