Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o ČID

Autor Věra Libichová
Předmět Žádost o ČID
Dotaz

DOBRÝ DEN,

Velmi prosím o radu.Mám 2 roky zjištěnu roztroušeůnou sklerozu,EDDS 3.Mohu si požádat o ČID,nebo tento pokus bude ihned "smeten ze stolu" bez mrknutí oka?Děkuju moc za odpovědˇ.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Libichová,

Vaše žádost o ČID může být úspěšná pouze v případě, že Vaše onemocnení je již ve stádiu, kdy významným způsobem ovlivňuje schopnost pracovat a zaměstnání Vám působí značné obtíže. Prakticky nic neriskujete, když si o ČID požádáte.

Doporučuji Vám žádost podat, a to na OSSZ. Žádost doporučuji doplnit o aktuální zdravotní zprávu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.