Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o částečný invalidní dúchod

Autor Jan
Předmět Žádost o částečný invalidní dúchod
Dotaz

Dobrý den

Je možné žádat o ČID zhoubný nádor ledviny nádor byl odoperován vzali asi třetinu ledviny (okraj resektátu nepostižen) jsem stále na nemocenské od vánoc operováno roboticky ale bolesti při námaze jsou pracuji dost těžce na stavbách asi tu těžkou práci nebudu zvládat. Ošetřujíci doktor mi nic nedoporučil spíš by mě asi poslal do práce aby měl klid. Tyhle typy nádorů prý mají pravidelnou recidívu tak nevím dneska prý nějaký dúchod dostane málo kdo.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jane,

pokud Váš ošetřující lékař nedoporučí Vaší žádost o ID, tak je malá šance, že Vám bude přiznán. Pokud jste v pracovní neschopnosti od vánoc 2010, tak to není ještě příliš dlouhá doba na přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása