Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o částečný invalidní důchod

Autor Nataša
Předmět žádost o částečný invalidní důchod
Dotaz Dobrý den , chci se jen zeptat jak mám postupovat,již jsem si žádala o ČID,ale bylo mi sděleno p.doktorem ,ručičky,nožičky máte celé,proč tedy žádáte.Byla jsem v šoku.Zdravotní dokumentaci ani nečetl.Od roku 1997 ,kdy mi začali problémy s kloubama,chodím pravidelně k doktorce,ted mám dokonce i druhé lázně.Mám osteoporozu,která ikdyž je neviditelná ,dost bolí.K tomu vysoký tlak ,jsem celá nateklá,večer horkost v kloubech.Chci opět po ošetření v lázních zažádat o ČID.Budu mít vůbec šanci?V lázních mi řekli ,že mám druhý stupeň.Nevím jak dál .Děkuji Vám za Váš čas a odpověď.Hezký den Pomykalova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pomykalová,

pokud Vám nemoc nedělá vážné obtíže, tak se obávám, že to bude složité získat ČID. Doporučuji Vám počkat na rozhodnutí a pokud Vám bude žádost zamítnuta, tak do 30 dnů můžete podat námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ.

S pozdravem Václav Krása