Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o částečný i. důchod

Autor Petr Főrster
Předmět žádost o částečný i. důchod
Dotaz

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat , zda-li si budu moci zažádat o částečný invalidní důchod., jestli ano ,tak kdy? Letos v lednu jsem prodělal infarkt myokardu spodní stěny a následně dvojitou katetrizaci a dvakrát stent..První byla akutní a druhá po 14ti dnech.Jsem OSVČ. V květnu mi bude 52 let.Dělám těžkou práci v oboru pokládka žulových  dlažeb a kameničina.

Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Förstre,

žádost o ČID by Vám měl doporučit Váš ošetřující lékař. Pokud jste OSVČ, tak by muselo být průkazné, že v důsledku nemoci došlo ke ztrátě pracovních schopností a tím také k poklesu pracovních aktivit. 

S pozdravem Václav Krása