Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žadost o častečný duchod

Autor Andrea Chudikova
Předmět Žadost o častečný duchod
Dotaz

Dobrý den mohl biste posoudit mou situaci již od utleho věku sveho dětství jsem postižena se zrakem leveho oka kdy jsem prodelala operaci hemangionu, pote nasledovali dalsi tři operace leveho oka srovnaní šilhavosti ktera vznikla z velikosti hemangionu, čímž vznikla těžka tupozrakost tehož leveho oka, tudíž nejsem schopna vidět na leve oko vzhledem namahavosti zraku praveho oka již prestavam vidět dobře i nato druhe , čímž upozornoval muj lekar mou maminku že postupm času jak se to zdrave oko bude namahat i za to nezdrave hrozí i oslepnutí na to druhe . jsem jiz na mateřske zaroven v evidenci o uchazeče o zaměstnaní , jsem vubec schopna prace ?Či muj zdravostní stav je spíše hoden častečneho invalidního duchodu. Ději vam za vaši radu i nazor. S pozdravem Chudíkova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Chudíková,

invalidní důchod je přiznáván až v případě, že je osoba silně slabozraká. Pokud tomu tak u Vás je, můžete si požádat o invalidní důchod na Okresní správě sociálního zabezpečení.

S pozdravem Václav Krása