Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost

Autor Eva Mukařovská
Předmět žádost
Dotaz Vážený pane Kráso, chtěla bych se poradit,mám synovce ( 30 let ) ,který má 4 roky ulcerozní kolitidu.Má obrovské problémy ,křeče v břiše, stolice 10-12x denně.Pracoval jako osvč zednické práce. Nyní mu horko těžko revizní lékař schválil 1st.ID. Synovcovi se ale velmi zhoršil zdr.stav,že již musí podstoupit biologickou léčbu a výživu bude mít pravděpodobně zatím jen sondou.Nevíte prosím,jestli by měl nárok na 2 stupeň ID?. Pracoval by moc rád,ale nyní má věčné záněty a leží často na klinice .Jsme z toho zoufalí. Z nejnižším důchodem mu to nestačí ani na léky a výživu. Prosím,jak postupovat. S pozdravem a velkým díky ,Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mukařovská,

doporučuji Vašemu synovci, aby určítě požádal o přiznání ID III. stupně. Musí si hlavně pohlídat dobře vypracovanou zprávu ošetřujícího lékaře. Pokud by neuspěl, ať určitě podá námitku. Při případné podané námitce se mi opět ozvěte.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása