Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost

Autor Milda
Předmět žádost
Dotaz Dobrý den, mám dotaz zda mohu požádat o invalidní důchod. Jsem po výměně ramenního kloubu na levé ruce a mám i nález na pravém rameni. Dále mám pravou končetinu kratší o 3cm a díky tomu mám problém s pravou kyčlí kde mám deformaci kloubu a díky tomu trpím bolestmi páteře. Moje profese je provozní zámečník, nyní firma skončila já nemohu díky zdravotnímu stavu najít zaměstnání. Nyní jsem dlouhodobě na nemocenské a je mi 51let.Už jednou jsem žádal a posudkový mi neuznal ani jeden stupeň invalidity. Výměna ramenního kloubu nastala v červenci letošního roku a to již jsem se podrobil třetí operaci. Mám nějakou šanci!! Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mildo,

požádat o ID samozřejmě můžete, ale je otázkou, zda uspějete. Myslím si, že opravdu, pokud máte pouze obtíže a nikoliv významně sníženou hybnost, takže Vám důchod nemusí být přiznán. Žádost se podává na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji