Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o ČID nebo o ID

Autor Vaněk Václav
Předmět žádost o ČID nebo o ID
Dotaz

Dobrý den .

 Nedávno sem  si zažádal o zdravotně znevýhodněnou osobu  která  mi byla uznána,ale  chtěl bych vědět jestli  si  s diagnozou   Ulcerozní kolitida mohu  si  zažádat  o  ČID nebo popřípadně ID a jaké mám asi ožnosti.po nejvíce sem pracoval jako kuchař.Od  svých 30 let mám DNU a při léčbě která  už probíhá jeden rok  mám  velni oslabenou imunitu.

Děkuji za vaši odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vaňku,

nejsem posudkový lékař a tudíž Vám nemohu přesně odpovědět. Vaše nemoc není uvedena ve vyhlášce č. 359/2009 Sb., o stanovení míry invelidity. Záleží na rozsahu potíží a omezujících faktorů spojených s Vaší nemocí. To musí stanovit LPK. Pokud jde o to zda můžete vykonávat práci kuchaře s Vaší nemocí, domnívám se, že pokud Vaše nemoc není infekční, tak asi při řádné hygieně není žádný problém.

S pozdravem Václav Krása