Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádat o PID?

Autor Stanislav Pícha
Předmět Žádat o PID?
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso prosím Vás,ČID už mám 3roky- nově 2st.ČID,nyní jsem chtěl žádat o PID, protože se mně nově vyskytla OA III.st,ale váhám,protože jsem přešel k jinému revmatologovi, a ten mně snížil IV.st.Bechtěr.nemoci na II.st. i mimo jiné s odůvodněním,že kdybych chtěl žádat o PID, tak  stejně stát nemá peníze.Nyní mám obavy,že u posud.lékařky bych narazil na stejné smýšlení a spadnul do 1st,což bych nechtěl.Je to prosím Vás možné?

                                                                     děkuji za odpovědˇ:Stanislav

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pícho,

asi byste neměl žádat o PID pokud u Vás nedošlo k výraznému zhoršení zdravotního stavu. Samozřejmě, že může posudková lékařka posoudit Váš zdravotní stav tak, že Vám bude přiznán PID I. stupně. Vzhledem k tomu, že na I. stupeň má nárok občan až se 49 %  poklesem pracovních schopností, tak je to věc dosti reálná.

S pozdravem

Václav Krása