Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Za jak dlouho mohu znovu žádat o zvýšení stupně invalidity?

Autor Aneta
Předmět Za jak dlouho mohu znovu žádat o zvýšení stupně invalidity?
Dotaz Dobrý den, moc Vám děkuji za Vaši odpověď na můj včerejší dotaz. Mám však ještě jednu otázku. Ono rozhodnutí o zamítnutí zvýš. stupně invalidity jsem obdržela teprve minulý týden. Tudíž se nabízí otázka, zdali mám podat námitku hned nebo rovnou sepsat novou žádost o zvýšení? Popř. za jak dlouho mohu znovu žádat o zvýšení? Moc děkuji za brzkou odpověď. S přáním hezkého dne, Anet

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aneto,

zvýšení ID na II. stupeň Vám nic nepřinese. Nedojde ke zvýšení Vašeho současně pobíraného ID. proto Vám doporučuji, abyste například v říjnu podala žádost o přiznání ID III. stupně s tím, že potřebujete, aby tuto žádost podpořil Váš ošetřujícíc lékař.

S pozdravem Václav Krása