Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Z PID na 2stupen

Autor Věra
Předmět Z PID na 2stupen
Dotaz

Dobrý den mám na Vás dotaz. 6let jsem byla po operaci páteře v PID po 6letech mi byl duchod snížen na II stupen i když se muj zdravotní stav zhoršuje a hrozí mi ochrnutí dolních končetin.Nikdo mě nechce znova operovat protože je 90% ryziko že bych mohla ochrnout.Nikdo mě nezaměstná s tím že si mě na svědomí neveme.Podle paní na duchodovém umí lékaři vše operovat a nechtějí mě lékaři operovat prý proto aby se mi neudělaly pooperační jizvy. Beru spoustu prášku na bolesti ale nepomáhá nic. Mám i takové stavy že nemužu třeba týden z baráku protože nemužu chodit ,nebo jen měsíc o berlích. Bohužel jsem vyzkoušela vše i morf.náplastě ale nic nepomáhá,podle posud.komise mužu jít do práce.Když mám jet vlakem k lékaři tak trpím.Pokud nemusím tak nikam dopravou nejezdím nedělá mi to dobře na páteř.Poradte prosím co dál.Děkuji Za odpověd. Věra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

především jste se měla bránit při přisnížení ID ze III. na II. stupeň. Měla jste podat námítku a dále případně správní žalobu. Doporučuji Vám, abyste podala žádost o zvýšení ID na III. stupeň. Pokud neuspějete, tak musíte podat námitku, a to do 30 dní od doručení rozhodnutí o případném zamítnutí Vaší žádosti. S námitkou Vám pomohou v poradně NRZP ČR, tel. 266753427, email: poradnanrzp@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.