Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Z 3 stupne do 2.

Autor Michal
Předmět Z 3 stupne do 2.
Dotaz

Dobry den.

Chtel bych se zeptat,byl mi odebran duchod 3 stupne a ¨dali mi duchod 2 stupne.Muzete mi prosim rict jak se bude ted muj duchod vypocitavat ,myslim finance,nebo mi zustane takova castka duchodu jako doposud.Vuvec tomu nerozumim.Moc vam dekuji.Muj duchod cini 9990.To mi ho budou kratit?To pak pro me znamena existencni problemy.Moc vam dekuji.Michal

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michale,

pokud jste ID III. stupně pobíral již před 1.1. 2010 tak by Vám měl být důchod ponechán ve stejné výši ještě po dalších 13 měsíců, po té Vám bude důchod přepočítán, a to tak, že budete pobírat 2/3 současného.

S pozdravem Václav Krása