Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vzor sepsání NÁMITKY

Autor Hrabovská
Předmět vzor sepsání NÁMITKY
Dotaz

Dobrý den, můžete mi poradit, kde najdu VZOR na vyplnění NÁMITKY k ČSSZ o snížení invalidity? Jestli je na to nějaký daný postup, tak abych předešla případnému nedorozumění ze špatného sepsání této námitky. Nemůžu najít nikde žádnou NÁPOVĚDU k sepsání tohoto odvolání. MOC DĚKUJI ZA RADU - určitě to bude zajímat i ostatní invalidní důchodce. (Stačí jenom odkaz na příslušnou stránku na internetu.)  Hrabovská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hrabovská,

formulář či vzor námitky proti snížení míry invalidity není nikde k dispozici. Doporučuji Vám, abyste uvedla, že se jedná o námitku proti jakému rozhodnutí a v čem Vaše námitky spočívají. Je dobré uvést obecně, že prvoinstanční orgán nevzal v úvahu rozsah zdravotního postižení a tudíž špatně posoudil míru ztráty pracovních schopností. Bylo by dobré, kdybyste přesvědčila Vašeho ošetřujícího lékaře, aby si ve vyhlášce č. 359/2009 o posuzování míry invalidity přečetl způsob hodnocení Vaší nemoci a použil tuto argumentaci jako podpůrný dokument pro Vaši námitku.

S pozdravem Václav Krása