Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vznik invalidity

Autor Josef Buchta
Předmět Vznik invalidity
Dotaz

Dobrý den.Rád dych se informoval o době vzniku invalidity.Vlednu tohoto roku jsem měl mozkovou příhodu.V rehabilitačním ústavu Chuchelná mne soc. pracovnice informovala ,že o invalidní důchod si můžu zažádat až půl roku po události.Šel jsem tedy žádat o důchod v srpnu.Můj lékař mi zdělil ,že v Chucelné museli vědět ,že můj zdravotní stav je neměnný a dlouhodobý a mohl jsem žádat dřív.Den vzniku invalidity mi byl stanoven od 12.7.2O13.Můžu žádat o přiznání od dne kdy se mi příhoda stala.Děkuji za odpověď.      Přeji Vám mnoho úspěchů vpolitice a pracovním životě.          Buchta Josef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Buchto,

bohužel žádat o přiznání dřívějšího data invalidity nelze. Teoreticky byste mohl žalovat sociální pracovnici RÚ Chuchelná, že Vás mylně informovala, ale nevím zda by to bylo úplně fér a zda by soud takovou žalobu neodložil.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.