výživné

Dobrý den p. Krása, mám k Vám dotaz ohledně výživovací povinnosti. Můj syn je zdravotně postižený svalovou myopatií a je na invalidním vozíku. Je mu 19 let, studuje na gymnáziu. Do kdy trvá vyživovací povinnost, když je syn postižený a i přes to,že od loňského roku od června pobírá důchod? Bývalý manžel mi výživné neplatí již půl roku a předtím platil jen občas. Mohu se proti tomu nějak bránit i zpětně? Prosím o odpověd.   Děkuji, přeji příjemný zbytek dne S pozdravem, Blanka Raszková
 
Blanka Raszková

Vážená paní Raszková,

pokud pobírá Vás syn ID, nemá již rodič vyživovací povinnost vůči dítěti, protože Vás syn má vlastní příjem.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.