Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyžádání zdravotnické dokumentace pro účely přezkumného řízení soudního

Autor Eva Poláčková
Předmět Vyžádání zdravotnické dokumentace pro účely přezkumného řízení soudního
Dotaz

Dobrý den,

mám dotaz. Byl mi odebrán III.st. invalidity a namísto toho udělen I.st, přičemž k stupni II. mě dělilo 1 procento (měla jsem 49%). Protože jsem nevěděla o možnosti soudního přezkumu, několikrát jsem se již odvolávala, všechny žádosti byly zamítnuty a posudkoví lékaři mi paradoxně každou kontrolou zdravotního stavu snižují procenta míry poklesu pracovní schopnosti. Nyní mám 46% pokles pracovní schopnosti, deprese, paranoiu a omezenou schopnost dlouhodobého soustředění, snadnou unavitelnost atd., tudíž vyhlídka práce, kterou bych zvládala, je nejistá. Jedná se mi o to, že nyní jsem podala žalobu ke Krajskému soudu a můj psychiatr mi řekl, že byl písemně požádán o zapůjčení mé zdravotnické dokumentace posudkovou komisí MPSV, ke které nyní půjdu k posouzení zdravotního stavu pro účely přezkumného řízení soudního. Chtěla jsem se zeptat, zda mají právo si bez mého souhlasu vyžádat mou zdravotnickou dokumentaci.

Moc děkuji za odpověď a přeji jen to dobré.

Eva Poláčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Poláčková,

posudková komise má oprávnění vyžádat si k posouzenízdravotního stavu Vaší zdravotnickou dokumentaci.

S pozdravem Václav Krása