Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyšší poloviční důchod

Autor Králová
Předmět Vyšší poloviční důchod
Dotaz Dobrý den, moje mamka je v polovičním invalidním důchodu a bere důchod kolem 4 tisíc, takže ji do základního minima musí doplácet sociálka. Před 3 roky ji uznali plný invalidní důchod, ale jelikož výše plného invalidního důchodu byla nižší než polovičního důchodu, nechali ji jen ten poloviční. Je to možné? Děkuji za odpověď. S přátelským pozdravem Králová ivana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Králová,

ano je to možné, že u Vaší matky došlo k výpočtu nižšího ID při stanovení III. stupně. Je to tím, že Vaše matka pravděpodobně nepracovala v době pobírání ČID a nemá odpracovaný potřebný počet let. Při pobírání částečného ID není osoba sociálně pojištěna, tedy ani na důchod.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.