Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výsměch všem slušným invalidům v ČR

Autor Jirka
Předmět výsměch všem slušným invalidům v ČR
Dotaz

Vážený pane,

pokud Váš kamarád je starší věku 22 let, tak doba jednoho roku pojištění je málo. Obávám se, že skutečnost, že zde pracoval rok, nedává nárok na pobírání ID.

S pozdravem Václav Krása

 

Potom tedy nechápu jak mohl dostat ten pán z bejvalé Jugoslávie a teď mu ho ještě

Mgr. Michaela Marksová
ministryně práce a sociálních věcí zvedla na trojnásobek . Pokud nejste černej nebo cizinec tak

není nárok fakt zajímavé zákony 

Jirka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

možná jsem se nevyjádřil přesně. On by Vám byl přiznán invalidní důchod, ale vzhledem k tomu, že jste neměl dostatečnou dobu pojištění, tak by Vám byla přiznána pouze pevná částka, která činní 2700,-Kč. Což měl pravděpodobně i onen občan z Jugoslávie. Paní ministryně v případě tohoto občana využila institut zmírnění tvrdosti zákona. Váš kamarád se může na pní ministryni také obrátit a docela by mne zajímalo co mu paní ministryně odepíše.

S pozdravem

Václav Krása