Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výše zdr.pojištění

Autor Jaroslava Kuncová
Předmět výše zdr.pojištění
Dotaz

Dobrý den,prosím o radu.Pobírám část.invalidní důchod 1.stupně a jsem hlášena na úřadě práce.Abych nemusela být na ,,pracáku",chtěla bych si platit zdr.pojištění sama.Nevím bohužel výši a zda je nějaká úleva.Moc děkuji a přeji hezký den Kuncová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kuncová,

při pobírání ID I. - III. stupně je placeno automaticky zdravotn pojištění bez toho, aniž byste byla vedena na Úřadu práce jako uchazečka o zaměstnání. Problém je však s důchodovým pojištěním. Dokonce ani skutečnost, že jste registrována jako uchazečka o zaměstnání neznamená, že Vám jde náhradní doba do nároku na starobní důchod. Je maximálně počítána při pobírání I. pobírání I. a II. stupně v rozsahu 3 let, pokud je osoba registrována na ÚP. Přičemž je to tak, že do věku 55 let Vám může být do náhradní doby započítán pouze 1 rok evidence na ÚP a po dovršení 55 let věku mohou být započítávány další roky, maximálně však 3 roky, jak jsem již uvedl. proto Vám doporučuji, abyste si buď našla nějaké zaměstnání a nebo platila minimální důchodové pojištění. Jeho výši a předpis Vám stanoví OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji