Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výše starobního důchodu

Autor Petr Jeník
Předmět výše starobního důchodu
Dotaz Dobrý den pane Kráso, můj otec je přes 20 let invalidní důchodce. Za několik měsíců mu vznikne nárok na starobní důchod. Něměl byste představu (alespoň přibližně) v jaké výši mu bude přiznán důchod, když neměl tolik let žádný příjem kromě invalidního důchodu? Všechny finanční kalkulačky žádají zadat měsíční hrubý příjem za posledních 10let. Bude tento důchod vyšší než životní minimum? Děkuji za radu. Zdraví Petr Jeník

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jeníku,

v takovém případě  bude Vašemu  otci pravděpodobně stanoven starobní důchod  ve výši  invalidního důchodu. Dokonce Váš  nemusí žádat  o starobní důchod a bude mu ponechán  plný invalidní  důchod.  Doporučuji Vám  zeptat se ještě na okresním pracovišti České  správy  sociálního zabezpečení.

S pozdravem Václav Krása