Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výše invalidního důchodu III. stupně podruhé

Autor Jana Pavúčková
Předmět Výše invalidního důchodu III. stupně podruhé
Dotaz Děkuji pane Kráso za odpověď Snad bych jen dodala, že syn studoval po střední škole ještě vyšší odbornou školu a po té má dokončeno bakalářské studium (ukončenou v 27.letech poslední rok studia si platil pojištění). Takže pojištění by mělo být splněno studiem. Nerozumím tomu, jeho spolužák z vysoké má podobnou diagnozu a důchod přiznaný v úplně jiné výši. Děkuji Vám. S přáním hezkého dne Jana Pavúčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavůčková,

doporučuji Vám, abyste podali námitku proti rozhodnutí o výši důchodu, pokud ještě neuplynulo 30 dní od doručení rozhodnutí o výši ID. Pokud všakm již tato doba uplynula, doporučuji podat žádost novou s tím, že žádost byla špatně posouzena, neboť syn splnil potřebnou dobu pojištění. Pravděpodobně v tom bude ještě nějaký jiný problém. ČSSZ nemá pravděpodobně všechny potřebné údaje, doba studia a placení sociálního pojištění. Celá věc by se asi nejvíce urychlila tím, kdybyste se synem navštívili Vaši OSSZ a vše si nechali důkladně vysvětlit.


S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji