Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výše ID st.2.

Autor Marie Hartmanová
Předmět výše ID st.2.
Dotaz Vážený kolego,pobírám nyní 8.450 kč na čid st.1. V březnu mi byl zvýšen na st. č.2.Kolik bude zvýšení ID,je mi 59 let a pracuji na celý úvazek od r.1978 ve zdravotnictví.Inv.důchod obírám 10 let.Moc děkuji a krásný den Hartmanová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hartmanová,

protože Vám byl ČID přiznán již před rokem 2010, tak změna Vašeho ID z I. stupně na II. stupně se Vám nijak neprojeví na výši Vašeho II. stupně ID. Tehdejší ČID představoval polovinu PID. Dnes je to jinak, důchod I. stupně je asi ve výši 30 % PID, II. stupeň 60 %. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.