Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výše ID po uběhnutí 13-ti měsíců

Autor Karel Wágner
Předmět Výše ID po uběhnutí 13-ti měsíců
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

jestli jsem to dobře pochopil,

tak těm lidem, kterým byl byl před 31.12.2009 přiznán částečný invalidní důchod, tak jim po 1.1.2010 při snížení na 1.stupeň zůstane napořád zachována výše důchodu jako pobírali předtím (tedy jako při 2.stupni).

Lidem, kterým byl byl před 31.12.2009 přiznán plný invalidní důchod (a to je i můj případ), tak jim po 1.1.2010 při snížení na 1.stupeň (tak jsem dopadl v dubnu u posudkové komise i já) zůstane po dobu 13.měsíců  zachována výše důchodu jako pobírali předtím (tedy jako při 3.stupni). JAKOU ČÁSTKU VŠAK BUDOU DOSTÁVAT PO UBĚHNUTÍ ONĚCH 13. MĚSÍCŮ?

BUDE ČÁSTKA ODPOVÍDAT NOVĚ ÚROVNI 1. STUPNĚ NEBO ZŮSTANE PODOBNĚ JAKO U VÝŠE UVEDENÉHO ČÁSTEČNÉHO DŮCHODU TRVALE NA ÚROVNI 2. STUPNĚ?

Předem děkuji za odpověď

Karel Wágner

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Wágnere,

je to tak jak píšete, přesně jste pochopil novou úpravu invalidních důchodů. V případě nově stanoveného ID v I. stupni Vám bude důchod přepočítán. Budete pobírat odhadem jednu třetinu výše ID ve III. stupni. 

S pozdravem Václav Krása