Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výše důchodu

Autor Hana Benešová
Předmět Výše důchodu
Dotaz

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda při přechodu z invalidního důchodu 3. stupně do předčasného důchodu mi zůstane důchod ve stejné výši, nebo dojde k jeho přepočítání a tím také k možnému snížení částky důchodu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Benešová,

předčasný starobní důchod se vypočítává z příjmů z výdělečné činnosti. Důchod Vám bude stanoven nově a může být i nižší než Váš současný ID. Přičemž tento důchod již nelze přepočítat při dovršení řádnéo věku do starobního důchodu. Pokud jste měla vysoké příjmy v posledním období, tak to můžete zkusit, případně požádat o předběžný výpočet výše předčasného důchodu.

S pozdravem Václav Krása