Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výše důchodu

Autor Radim Stanovský
Předmět Výše důchodu
Dotaz

Dobrý den, Měl jsem invalidní důchod 1 stupně částka 3900kč a byl mi zvýšen na 2 stupen, ale ještě mi nebyl zaslán nový výměr. Kolik asi dostanu nově korun ? Děkuji Stanovský

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stanovský,

na tuto otázku Vám nedokážu odpovědět, protože záleží zda jste pracoval či ne a nebo jestli Vám byl ČID přiznán již před rokem 2010 a I. stupeň Vám byl stanoven změnou zákona.

Pokud jste pobíral důchod již před rokem 2010, tak se obávám, že zvýšení bude minimální nebo nulové. Pokud Vám byl důchod přiznán až po roce 2010, tak můžete pobírat zhruba o 1/3 vyšší.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.