Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výše doplacení 1 roku

Autor Marcelka
Předmět Výše doplacení 1 roku
Dotaz

Dobrý den, děkuji mnohokrát hlavně za váš čas a pomoc, kterou jste věnoval mému dotazu. Ihned v pondělí půjdu na OSSZ s nimi domluvit zda lze doplatit ten rok který chybí k tomu aby můj syn dostal ID. Vyměřili mu 2. stupeň invalidity ale bohužel ČSSZ Praha mu ho zamítla právě z toho důvodu že nemá ten osudný rok.
Chci se ještě zeptat, kolik dle vašeho soudu by za ten rok mohli chtít doplatit?
Můj syn vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nepracoval již 15 let a nebere žádno upodporu ani příspěvky a vůbec nic, bohužel ani korunu.
Je mu 37 let a to mi věřte jsem neštastná že se syn takhle trápí , z mého starobního  důchodu to nezvládnu a manžel dává jen pár korun na domácnost. Psal jste ještě druou variantu, aby si syn zažádal o příspěvek na péči, to zajisté udělá pokud se nedomluví na OSSZ ale nejdřív což nevíme budeme muset zjistit kolik má doplatit za ten chybějící rok aby měl nárok na ID? Pokud to takhle z hlavy nevíte nic se neděje, určitě budeme moudřejší  pondělí. Každopádně děkuji za ochotu a snahu pomoci bezradné matce.
S pozdravem  paní Marcela

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

je mi to velmi líto, ale zřejmě jsem nepochopil dobře Váš dotaz, nebo jste se špatně vyjádřila. Předpokládal jsem, že Vašemu synovi chybí pouze jeden rok do odpracované doby. Pokud mu chybí 15 let, tak je jeho situace špatná. Nemá šanci získat ID. Musel by v následujících letech odpracovat alespoň 10 let. Může si požádat o dávky hmotné nouze a dále můžete spolu požádat o příspěvek na bydlení. Případně, pokud potřebuje pomoc jiné osoby, mohl by si ještě požádat o příspěvek na péči. Všechny tyto záležitosti se vyřizují na Vašem úřadu práce.

S pozdravem Václav Krása