Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výše dávky po snížení PID 3.st. na 2.stupeň

Autor Lea
Předmět Výše dávky po snížení PID 3.st. na 2.stupeň
Dotaz

Dobrý den.

Prosím poraďte.

Od r. 2004 jsem PID. V r. 2010 přišlo vyrozumění, že mi PID nadále zůstává a to i bez mé účasti u posudkového lékaře.

Nyní, v roce 2012 jsem u posudkového dostala snížení na 2. stupeň.

Přišel mi nově přepočítaný, snížený důchod. Někde jsem se dočetla, že bych i nadále a to po dobu jednoho roku, měla dostávat platby v dosavadní výši, jenže mě napsali, že mi snížení bude vypláceno od června 2012.

Jak je to možné?

Předem moc děkuji a snad Vaše odpověď na můj dotaz, bude k užitku i ostatním marodům:)

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Leo,

pokud jste nebyla na kontrole zdravotního stavu vzhledem k pobírání ID po 31. 12. 2009, tak byste opravdu měla pobírat plnou výši ID ještě 13 měsíců po rozhodnutí o změně důchodu z III. na II. stupeň. Pokud jste však v této době byla na kontrole Vašeho zdravotního stavu, tak to samozřejmě neplatí a důchod je Vám krácen okamžitě.

S pozdravem Václav Krása