Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyrozumění o výši ČID

Autor Fučíková
Předmět Vyrozumění o výši ČID
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, do jaké doby by mi mělo přijít vyrozumění o výši ID a zda splňuji podmínky pro výplatu ID. Dne 16.12.2009 jsem byla uznána částečně invalidní, v roce 2003 jsem absolvovala střední školu a v červnu 2009 jsem dokončila školu vysokou. Od července 2009 do současné doby jsem zaměstnána. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fučíková,

předpokkládám, že byste měla v těchto dnech obdržet rozhodnutí o přiznání ID. Pokud se tak nestane do konce měsíce března, doporučuji Vám, abyste se dotázala na Okresní správě sociálního zabezpečení, co je s Vašim důchodem.

S pozdravem Václav Krása