Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpověď a odstupné

Autor Michna Antonín
Předmět výpověď a odstupné
Dotaz Dobrý den, pracuji 36 let v nemocnici jako sanitář.To znamená neustálé přemisťování pacientů z lehátek na lůžka, jedná se především o ležící pacienty. Práce mě zcela naplňovala, ale bohužel od března 2012 jsem v PN s bolestmi zad – vyhřezlé plotýnky. Nyní jsem se od zaměstnavatele dozvěděl, že by bylo nejlepší, kdybych ukončil PP dohodou = tzn. bez odstupného. V opačném případě budu poslán před LPK a výsledek prý bude zaznamenán do „mých papírů' !? Jiná - lehčí - práce prý v nemocnici volná není !! Prosím o radu: 1)kdo určí, zda se nejedná o nemoc z povolání 2)v jakém případě mám nárok na odstupné Děkuji mnohokrát za odpověď. Michna Antonín

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Michno,

v žádném případě neukončujte pracovní poměr dohodou. Pokud budete dále v pracovní neschopnosti, tak Vám může být přiznán ID, ale zároveň můžete usilovat o to, aby Vám onemocnění bylo přiznáno jako nemoc z povolání. Ve Vašem případě bych šel i do soudního sporu. Na odstuopné máte nárok pouze v případě, že by s Vámi zaměstnavatel ukončil z jeho strany pracovní poměr.

S pozdravem Václav Krása