Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpočet starobního důchodu u ČI

Autor Vladimír Libich
Předmět Výpočet starobního důchodu u ČI
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, mám dotaz za moji manželku. Žena je od roku 2000 v Částeč.invalidním důchodu. Do starobního důchodu by měla jít v roce 2017. Má dotaz jestli se do výpočtu starobního důchodu započítává částka kterou pobírala jako invalidní důchod nebo se to počítá jen z platu v pracovním poměru. Nevím jestli jsem to formuloval správně ?

Děkuji Vladimír Libich

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Libichu,

v zásadě lze říci, že se počítá obojí, a to samozřejmě, podle dosaženého výdělku. Pokud by byl výdělek Vaší paní malý, tak se pro výpočet starobního důchodu použije ČID a starobní důchod bude ve výši PID, to znamená, jako by byl stanoven PID.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.