Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpočet pid

Autor René
Předmět výpočet pid
Dotaz

DOBRÝ DEN ZAJÍMALO BY MNE JAK SE VYPOČÍTÁVÁ PID.JAKÝ JE POSTUP A JESTLI ZÁLEŽÍ NA ODPRACOVANÝCH LETECH A VÝŠI VÝDĚLKU.JE MI 42 LET A PRACUJI OD ROKU 88 POSLEDNÍCH 19 LET PRACUJI U JEDNÉ FIRMY.U TÉTO FIRMY JSEM CELÁ LÉTA VYDĚLÁVAL CCA 35000 I VÍCE HRUBÉHO TAK V PRUMĚRU. KOLIK MYSLÍTE ŽE BYCH MOHL OČEKÁVAT? DĚKUJI

Odpověd na dotaz:

Vážený pane René,

u výpočtu PID záleží především na příjmu. Základní sazba je 45 % vyměřovacího základu. Ovšem vyměřovací základ není oněch 35 000,- ale tato částka je vždy procentuelně krácena. odhaduji, že byste mohl mít tak cca 13 000,- Kč PID.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.