Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpočet invalidního důchodu

Autor Macho
Předmět Výpočet invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den pane Krása.

Bude mi v prosinci 44let a roce 1995 jsem měl pracovní autonehodu. Nějakou dobu jsem marodil cca 3měsíce a potom jsem nastoupil do práce. Od počátku mám problém s pamětí. Doktor mi navrhl abych šel do důchodu. Papíry mám všechny vyběhané, jenom čekám na pozvání posudkové komise. Byl bych moc rád kdybyste mi napsa příklad výpočtu invalidního důchodu 3 stupně při průměrném měsíčním příjmu odpočátku cca 40 000 kč . Toto je jenom odhad. Vím, že tento údaj ví jenom v Praza na OSSZ.

                              Děkuji moc

 

                                                                  Macho

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Macho,

neumím vypočítat invalidní důchod. Na to jsou matematicko pojistné tabulky, které nemám k dispozici. Můj odhad je, že Váš důchod bude kolem cca 15 000 korun měsíčně.

S pozdravem Václav Krása