Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpočet invalidity z 3.stupně na Důchod 1 stupně

Autor Milan Staněk
Předmět Výpočet invalidity z 3.stupně na Důchod 1 stupně
Dotaz Dobrý den pane Krása.Od 16.let trpím po třech operacích střevním chronickým onemocněním,ani jsem se nemohl vyučit.Letos mě po 29 letech PID,došlo pozvání k mimořádné komisi,a bez bavení mě srazili do 1 st.prý mám nemoc v klidu.je to na celý život chronické ale těď to nikoho nezajímá.Nahlásil jsem se na UP,ale nejsem schopen žádné soustavné práce,musím držet dietu,často hledat záchod průjmy atd.jsem slabý,podvyživený vážím 57 kg,od 16let,nepřiberu ani deko,a dnes je mi 51let.Jsem nešťastný zůstal jsem sám a ptal jsem se na důchodovém tak mě prý vyměří nový výměr 4150kč.Toto je na žití?nevím co mám dělat soudit se nechci ani na to nemám ani psychicky,ani finančně.Bývá mě slabo ´jsem unavený po obědě si musím lehnout.Nevím jestli mě nemohl někdo z okolí udat ,nevím si rady a myslím si že tento zákon, nebo předpis je špatný a ne k životu.Nemůžete mě nějak pomoct?mám pocit že invalidní lidé nemají tady zastání.Předem děkuji s pozdravem Milan Staněk

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Staňku,

některé věci prostě musíte udělat sám. Především, musíte podat námitku proti změně ID. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ k ČSSZ. Stačí napsat jednoduše, že podáváte námitku proti rozhodnutí o snížení stupně ID. Pokud jste byl u hodnocení stupně ID po 1. 1.  2010 poprvé, bude Vám posílán ID v plné výši ještě po dalších 13 měsíců. Pokud Váš zdravotní stav byl přezkoušen již po 1. 1. 2010 vícekrát, tak Vám bude důchod snížen okamžitě.

S pozdravem Václav Krása