Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vypočet inv.3 stupně

Autor Vítek
Předmět vypočet inv.3 stupně
Dotaz

Do bry den. Prosím o vaši radu p.Krása. pobíram inv.důchod 2stp.od roku2008. Nyní se mi zhoršil zdravorní stav natolik že mi navrhují přejit na inv. 3 stupně. Chtěl bych vědět jestli dojde k vypočtu podle nového zákona či zůstane vypočet podle starého. Děkuji Vítek.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vítku,

nedokáži odpovědět na 100%, ale ID III. stupně znamená ve skutečnosti stanovení nového důchodu. To znamená, že důchod by měl být vypočítán již podle nové právní úpravy platné od 1. října letošního roku.

S pozdravem Václav Krása