Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výpočet důchodu

Autor Libor Havlíček
Předmět Výpočet důchodu
Dotaz

Dobrý den pane Krása.

Mám invalidní důchod 1.stupně a chodím do zaměstnání. Pro výpočet starobního nebo invalidního důchodu 3.stupně se výdělek ze zaměstnání a id sčítají a pak se ztoho dělá průměr na důchod. Nebo je to jinak. Děkuji za odpověd. Přeji hezký  Nový rok. S pozdravem L.Havlíček

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Havlíčku,

starobní nebo invalidní důchod se vypočítává pouze z příjmů z pracovní činnosti. Pokud osoba nemá žádný příjem, tak se vypočítá ze všeobecného vyměřovacího základu. Přeji Vám také všechno dobré v novém roce.

S pozdravem Václav Krása