Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

výpočet důchodu

Autor Novotná
Předmět výpočet důchodu
Dotaz

Vážený pane Kráso, prosím Vás, chtěla bych se zeptat ,měla jsem 7 let ČID, potom 1. stupně invalidity a ted´(září 2012 po 3 letech) mi posudkový lékař přiznal 2. stupeń a za rok jdu opět na přezkoumání a zajímalo by mě,kdyby se mi zdravotní stv zlepšil a byla mi opět přiznána invalidita 1 stupně,jestli by se mi měnil důchod ? Ted´ beru 5 750 kč a to jsem brala i u prvního stupně.Předem Vám moc děkuji za Vaši odpověd´. S pozdravem Novotná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

skutečně je tomu tak. V případě opětného přiznání ID I. stupně by mohlo ke snížení výše důchodu. Je to způsobeno výpočtem tohoto důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.