Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyplata trinacti splatek

Autor Eva
Předmět Vyplata trinacti splatek
Dotaz

Dobry den, chtela bych Vas pozadat o radu.Prislo mi rozhodnuti kde se pise- Sdelujeme, ze podle clanku II bodu 13 vety prvni zakona c.306/2008 Sb.plati ze PID Vam byl priznan pred 1.lednem 2010  a pri prvni kontrolni lekarske prohlidce konane po roce 2009 je jzisten stupen ivalidity,ktery ma za nasledek snizeni vyse in.duchodu snizi se vyse in,duchodu az do 13 spaltky.Vzhledem k tomu ze ve vasem propade se jednalo uz o druhou kontrolu konanou po roce 2009 ,vypalata 13 splatek  Vam nenalezi.Vubec se v tom nevyznam jen je mi divne ze jsem byla v breznu 2010 pred operaci na LPK a letos take v breznu pred operaci a tady mi rekla pani doktorka ze az pujdu na operaci tak si mam znovu zazadat o PID.Mam v tom zmatek ted jsem na pracovnim urade a nemam sanci sehnat praci a ani si nedovedu predstavit ze po ranni davce 8 prasku a opiatu budu 8 hodin funkcni.Prosim je rozhodnuti ze nemam narok na vyplaceni 13 splatek v poradku.Dekuji za odpoved Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

pokud od 1.1. 2010 jste prošla již druhou kontrolou přiznaného ID, pak opravdu nemáte, v případě změny ID, nárok na výplatu 13 splátek v původní výši. Od 1.1. 2010 došlo ke změně způsobu posuzování nároku na ID.

S pozdravem Václav Krása